pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU A   ::  01-03-2017r.

1. Dzisiejszą, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.
Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: „Raduj się, wesel się Jerozolimo”.

2. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje które głosi ks. Paweł Rudnicki SDB. Plan rekolekcji przedstawia się następująco: spotkania dla dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
Spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz.8.15
dla gimnazjalistów o godz. 11.00.
Młodzież z Zespołu. im Królowej Jadwigi ma swoje spotkanie we wtorek o godz. 12.20.

3. Próba dla dzieci I komunijnych we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

4.W kruchcie kościoła przez całą niedzielę trwa akcja zbierania podpisów wspierających rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Abp Baraniaka – salezjanina. Został on aresztowany równolegle z prymasem Wyszyńskim. Osadzono go w Areszcie Śledczym na Mokotowie. W sumie, jako „tymczasowo aresztowany”, spędził w więzieniu 27 miesięcy.Pomimo, że nad złamaniem bp. Baraniaka pracowało 31 funkcjonariuszy UB - był m.in. 145 razy przesłuchiwany, niekiedy po kilkanaście godzin, zrywano mu paznokcie, przetrzymywano przez wiele dni bez ubrania w lodowatej, pełnej fekaliów celi - nie dał się jednak złamać i nie obciążył prymasa, na czym zależało komunistycznym służbom. Sam Kardynał wypowiadał się o Abp Baraniaku w ten sposób: „Domyślałem się, że mój względny spokój w więzieniu zawdzięczam jemu, bo on wziął na siebie jak gdyby ciężar całej odpowiedzialności Prymasa Polski. To stworzyło między nami niezwykle silną więź. Wyraża się ona z mojej strony w głębokim szacunku dla tego człowieka, a zarazem w serdecznej wdzięczności wobec Boga, że dał mu tak wielką moc, iż mogłem się na nim spokojnie oprzeć”.

5.Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu, które zaczynają napływać z poszczególnych miejscowości oraz ofiary na remont wież kościelnych. Bóg zapłać!

6. Zaproszenie Biskupa Płockiego dla młodzieży na Niedzielę Palmową

Drodzy Młodzi Przyjaciele!
W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam „kanapą”. „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad” – mówił do Was w Krakowie Papież.
Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, „wstańcie z kanapy” i przyjedźcie do Płocka! Już w sobotę, 8 kwietnia, zapraszam do płockiej „Studni” wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, członków Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkie chętne i zainteresowane osoby. Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w „Studni” i Orlen Arenie „wykują” się ciekawe pomysły na przyszłość.
Natomiast w niedzielę, 9 kwietnia, zapraszam młodzież z całej płockiej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży do kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na Mszę św., która rozpocznie o godz. 15.00. W tym roku będzie Ją sprawował ksiądz biskup Mirosław Milewski. Przywieźcie ze sobą piękne palmy oraz Wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm, by dzielić się nimi z innymi.

Wasz Biskup Piotr
Płocka, dnia 26 marca 2017 r.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom sanktuarium maryjnego oraz dzieła salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

23 marca 2018 r,. - Droga Krzyżowa ulicami Czerwińska nad Wisłą
Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która przechodzi malowniczymi uliczkami Czerwińska nad Wisłą. Serdecznie zapraszamy 23 marca 2018 r. na Drogę Krzyżową, która wyruszy ...
more

Dodano:  18.03.2018 r.  

Katechezy Przedmałżeńskie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Zapraszamy na spotkania dla narzeczonych przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W naszym Sanktuarium odbędą się one w terminie: 08, 15, 22, 29 kwietnia 2018 roku. Rozpoczęcie - Msza Św. o godz. 11.30 / Suma ...
more

Dodano:  14.03.2018 r.  

Marzec 2018
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Osób on line: 18
Jesteś 76940 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2018
© pphem
ww