pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU A   ::  01-03-2017r.

1. Dzisiejszą, już czwartą niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywamy niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.
Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: „Raduj się, wesel się Jerozolimo”.

2. Rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje które głosi ks. Paweł Rudnicki SDB. Plan rekolekcji przedstawia się następująco: spotkania dla dorosłych w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
Spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz.8.15
dla gimnazjalistów o godz. 11.00.
Młodzież z Zespołu. im Królowej Jadwigi ma swoje spotkanie we wtorek o godz. 12.20.

3. Próba dla dzieci I komunijnych we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

4.W kruchcie kościoła przez całą niedzielę trwa akcja zbierania podpisów wspierających rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Abp Baraniaka – salezjanina. Został on aresztowany równolegle z prymasem Wyszyńskim. Osadzono go w Areszcie Śledczym na Mokotowie. W sumie, jako „tymczasowo aresztowany”, spędził w więzieniu 27 miesięcy.Pomimo, że nad złamaniem bp. Baraniaka pracowało 31 funkcjonariuszy UB - był m.in. 145 razy przesłuchiwany, niekiedy po kilkanaście godzin, zrywano mu paznokcie, przetrzymywano przez wiele dni bez ubrania w lodowatej, pełnej fekaliów celi - nie dał się jednak złamać i nie obciążył prymasa, na czym zależało komunistycznym służbom. Sam Kardynał wypowiadał się o Abp Baraniaku w ten sposób: „Domyślałem się, że mój względny spokój w więzieniu zawdzięczam jemu, bo on wziął na siebie jak gdyby ciężar całej odpowiedzialności Prymasa Polski. To stworzyło między nami niezwykle silną więź. Wyraża się ona z mojej strony w głębokim szacunku dla tego człowieka, a zarazem w serdecznej wdzięczności wobec Boga, że dał mu tak wielką moc, iż mogłem się na nim spokojnie oprzeć”.

5.Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu, które zaczynają napływać z poszczególnych miejscowości oraz ofiary na remont wież kościelnych. Bóg zapłać!

6. Zaproszenie Biskupa Płockiego dla młodzieży na Niedzielę Palmową

Drodzy Młodzi Przyjaciele!
W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam „kanapą”. „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad” – mówił do Was w Krakowie Papież.
Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, „wstańcie z kanapy” i przyjedźcie do Płocka! Już w sobotę, 8 kwietnia, zapraszam do płockiej „Studni” wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, członków Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkie chętne i zainteresowane osoby. Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w „Studni” i Orlen Arenie „wykują” się ciekawe pomysły na przyszłość.
Natomiast w niedzielę, 9 kwietnia, zapraszam młodzież z całej płockiej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży do kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na Mszę św., która rozpocznie o godz. 15.00. W tym roku będzie Ją sprawował ksiądz biskup Mirosław Milewski. Przywieźcie ze sobą piękne palmy oraz Wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm, by dzielić się nimi z innymi.

Wasz Biskup Piotr
Płocka, dnia 26 marca 2017 r.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom sanktuarium maryjnego oraz dzieła salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Uroczystość Odpustowa Zesłania Ducha Świętego w Czerwińsku nad Wisłą
W niedzielę, 20 maja 2018 roku będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to również dzień odpustu. Msze Św. w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą o godz. ...
more

Dodano:  17.05.2018 r.  

NOCNE CZUWANIE MŁODYCH w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą 18.05.2018 r.
18 maja 2018 roku od godziny 20.00 Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, którego duszpasterzami są Salezjanie Ks. Bosko, pragnie zaprosić na cykliczne już spotkanie ludzi młodych (15+) wraz z duszpasterzami i wychowawcami w formie ...
more

Dodano:  12.05.2018 r.  

Maj 2018
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Osób on line: 7
Jesteś 81643 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2018
© pphem
ww