pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA A   ::  09-07-2017r.

1. Dziś czternasta niedziela zwykła.
W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: we wtorek – św. Benedykta Opata, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w czwartek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – św. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

2. W niedzielę 30 lipca zapraszamy szczególnie wszystkich wodniaków na "Czerwiński Różaniec Wiślany" . Rozpoczęcie o godz. 14.00 od Wychódźca, zakończenie około godz. 16.30 na bulwarze w Czerwińsku nad Wisłą. Prosimy o zachowanie na łodziach wymaganych przepisów bezpieczeństwa i zapewnić wszystkim uczestnikom kapoki.

3. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo fatimskie 13 lipca w czwartek na godz. 17.30. Proszę Zelatorki, aby dziś skontaktowały z ks. Janem w sprawie rozważań różańcowych.

4. Dziękuję ks. Krzysztofowi za przeprowadzenie wczorajszej pielgrzymki do Torunia.

5. Zachęta Biskupa Płockiego do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
Bez wątpienia jesteśmy narodem, który czci i kocha Matkę Bożą. Nasza wiara nam podpowiada, że Ona jest prawdziwą Matką i Królową. Na przestrzeni wieków nasza Ojczyzna i Polacy wielokrotnie doświadczali Jej pomocy i orędownictwa. Szczególnym miejscem maryjnym jest Jasna Górą. To do Czarnej Madonny od wieków Polacy pielgrzymują. Wśród tych pielgrzymów są także ci, którzy czynią to na własnych nogach. Podejmują trud, ogromny wysiłek, aby nawiedzić to najważniejsze Sanktuarium naszego narodu. Ten trud podejmują także wierni naszej, płockiej diecezji. W tym roku po raz trzydziesty szósty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Cieszy mnie to, że co roku są chętni do podejmowania tego trudu. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji.
Jesteśmy w szczególnym roku, kiedy obchodzimy w całym Kościele stulecie Objawień Fatimskich. Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka.
Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym , udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, dnia 1 czerwca 2017 r.
Wasz Biskup Piotr

6. Bardzo dziękujemy za ofiarę na kwiaty oraz ofiarę na remont wieży od mieszkańców Janikowa – serdeczne Bóg zapłać. O zbiórkę proszę teraz mieszkańców Komsina. Bardzo dziękujemy również za ofiary indywidualnie złożone na remont kościoła. Bóg zapłać!

7. Stowarzyszenie "Nasz Czerwińsk nad Wisłą" zaprasza młodzież na obóz inwentaryzacyjny organizowany w dniach 9-16 lipca 2017 r. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej. Zgłoszenia wolontariuszy można dokonywać po Mszy św. w zakrystii.

8. Ze względu na wyrzucanie obcych nie pochodzących z cmentarza śmieci zostanie zamknięta brama wjazdowa na parking od ulicy Polnej w Czerwińsku.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom Sanktuarium Maryjnego oraz Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Zaproszenie na Niedzielę Biblijną w Czerwińsku nad Wisłą
W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku przeżywać będziemy X Niedzielę Biblijną oraz II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pt. „Weźmijcie Pismo Święte - Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia ...
more

Dodano:  08.04.2018 r.  

9 kwietnia 2018 odpust parafialny – tytuł kościoła Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy co roku 25 marca. W tym roku, ze względu na Niedzielę Palmową, została ona przeniesiona na 9 kwietnia. /poniedziałek/. Zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów do wspólnotowego ...
more

Dodano:  07.04.2018 r.  

Kwiecień 2018
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Osób on line: 14
Jesteś 79473 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2018
© pphem
ww