pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A   ::  01-10-2017r.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła. W naszej parafii to również niedziela adoracyjna. O godz. 10.00 Eucharystia i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zaś po Mszy św. o godz. 11.30, w rocznicę zakończenia kampanii wrześniowej 1939 r. i zakończenia Powstania Warszawskiego zapraszamy na wspólne śpiewanie zatytułowane „(Nie)zakazane piosenki”.

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. s. Faustyny Kowalskiej; w sobotę – NMP Różańcowej.

3. Rozpoczynamy również miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30 w niedzielę o 16.300. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku. Każdego dnia losowanie figurek dla najmłodszych.

3. Tak jak to wcześniej zapowiadaliśmy została wykonana Ikona Matki Bożej Pocieszenia, która w najbliższym czasie zostanie pobłogosławiona przez J.E. Ks. Bp. Piotra Liberę i rozpocznie peregrynację od domu do domu w naszej wspólnocie parafialnej. Matka Boża będzie przychodzić do konkretnej rodziny, ażeby pobudzić do większej ufności, ożywiać wiarę i miłość, udzielać przebaczenia i pokoju. Dlatego zapraszam dziś w niedzielę po Sumie /11.30/wszystkich sołtysów na spotkanie organizacyjne.

4. Nasze Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od wtorku do piątku w godz. 15.30 - 18.00 a także w soboty od godz. 10.00 do 18.00.

5. W tym tygodniu I czwartek spotkanie rodziców i ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00;
I piątek – księża udają się do chorych od godz. 8.30;
I sobota miesiąca – Wieczernik Modlitwy od godz. 10.30, który w tym miesiącu przeżywamy w ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Przy wyjściu z kościoła znajdują się informatory.

Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie inicjatywy „Różaniec do granic”

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach.

Warszawa, 20 września 2017 r.

W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy szczególnie wszystkie Koła Różańcowe z naszej parafii czerwińskiej do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym sanktuarium maryjnym.

6. Za tydzień spotkanie dla dzieci I komunijnych po Mszy św. o godz. 10.00. W I piątek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania na godz 17.30 nabożeństwo różańcowe następnie Msza św. i spotkanie formacyjne dla II i III kl. gimnazjum.

7. Bardzo dziękujemy za ofiarę na kwiaty tym mieszkańcom ul. Cmentarnej i Świętokrzyskiej, którzy taką ofiarę złożyli – serdeczne Bóg zapłać. O zbiórkę prosimy teraz mieszkańców ul. Warszawskiej. Bardzo dziękujemy również za ofiary indywidualnie złożone na remont wież. Bóg zapłać!
W niedzielę 8 października br. taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom Sanktuarium Maryjnego oraz Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

DZWONY WOLNOŚCI w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy… Te słowa z naszego hymnu narodowego brzmią jak „Memento” - Pamiętaj abyś żył naprawdę, abyś pozostał wolny, aby twoje serce było niepodległe. Tylko w ten sposób będziemy ...
more

Dodano:  15.11.2018 r.  

Niedziela dziękczynna w Narodowe Święto Niepodległości i 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsk nad Wisłą 11.11.2018 roku.
W niedzielę 11 listopada 2018 roku świętujemy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczyste Msze św. dziękczynne w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; ...
more

Dodano:  09.11.2018 r.  

Listopad 2018
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Osób on line: 7
Jesteś 94434 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2018
© pphem
ww