pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK B   ::  06-05-2018r.

1. Dziś Szósta Niedziela Wielkanocna. Na Sumie grupa ponad trzydzieściorga dzieci z naszej parafii przyjmie dziś I Komunię św.

2. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W następną niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie i uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w rocznicę przyjęcia I Komunii św. dla ponad pięćdziesięciorga dzieci z naszej parafii.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszej tradycji jest on szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Dziękuję poszczególnym miejscowością za przystrojenie przydrożnych figurek i krzyży. Nabożeństwa majowe w niedzielę 16.30, w dni powszednie 17.30.

4. W połowie maja rozpocznie się rozstawianie rusztowania, a z początkiem czerwca remont wieży południowej naszej bazyliki. 260000 zł to środki pochodzące z MKiDN. Część leżąca po stronie parafii to 80000 zł.

5.W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za składane na te cele ofiary.

6. Msze św. o urodzaje w tym tygodniu: Janikowo w poniedziałek 7 maja o godz. 19.00; Garwolewo we wtorek 8 maja godz. 19.00; Wilkowuje w środę 9 maja godz. 19.00; Praga w sobotę 12 maja godz. 16.00.

7. Słowo Biskupa Płockiego w związku z II Synodem Młodzieży Diecezji Płockiej.

BÓG JEST ZAWSZE MŁODY

Kochana Młodzieży!
Drodzy Księża i Siostry Zakonne!

W Jubileuszowym Roku św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, podjąłem decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej. Rok św. Stanisława Kostki zachęca do podjęcia refleksji nad duchową kondycją młodych ludzi naszej Diecezji. Jest to również czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach, uczelniach i parafiach. Po trzech latach od pierwszego Synodu Młodych, chcę ponownie spotkać się z młodymi, by rozeznawać co Duch mówi do młodego Kościoła płockiego.
Również w Rzymie, w październiku tego roku, będzie obradować Synod Biskupów zwołany przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Franciszek powiedział, że będzie „to Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.
Idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka chcę również i ja słuchać i rozmawiać z młodzieżą naszej Diecezji. II Synod Młodzieży będzie obradował w dniach 31 sierpnia – 1 września br. w Wyższym Seminarium Duchowym i Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku.
Zapraszam księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży, serdecznie zapraszam młodzież z ruchów i wspólnot, młodych z organizacji młodzieżowych (harcerzy) oraz czworo przedstawicieli z każdego dekanatu na Synod Młodych do Płocka. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przed Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży do Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży oraz na stronie: www.ddm-studnia.pl i na facebook’u: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia.
Proszę młodzież i księży, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali informację o Synodzie Młodych swoim rówieśnikom, byśmy razem tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła i robili „Boży raban” w Diecezji. Wierzę, że II Synod Młodych Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej pozwoli nam wspólnie odkryć fascynującą prawdę o tym, że „Bóg jest zawsze młody, jest zawsze nowy” (Papież Franciszek).

Święty Stanisławie Kostko wspieraj nas w synodalnych pracach!

Pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i z serca błogosławię.

Wasz biskup Piotr

Płock, 3 maja 2018 r.
Uroczystość NMP Królowej Polski

8. W przyszłą niedzielę 13 maja przypada kolejna rocznica pierwszego objawienia fatimskiego. W tym dniu rozpoczną się nabożeństwa fatimskie w naszym sanktuarium maryjnym. Różaniec fatimski o godz. 16.30, następnie Msza Św i procesja fatimska po ogrodach klasztornych.
Nabożeństwa fatimskie będą się odbywały każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie.

9. W piątek 11 maja – rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy Nowenny będziemy odmawiali podczas nabożeństw majowych.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego Sanktuarium Maryjnego i Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Jubileusz 50 lecia kapłaństwa Ks. Józefa Ziółkiewicza SDB i Ks. Antoniego Gwiazdy SDB
16 czerwca 2019 roku podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 /suma/ serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Pielgrzymów i Miłych Gości do wspólnego świętowania uroczystości złotego jubileuszu 50-lecia kapłaństwa Współbraci ...
more

Dodano:  03.06.2019 r.  

Uroczystość Odpustowa Zesłania Ducha Świętego w Czerwińsku nad Wisłą
W niedzielę, 9 czerwca 2019 roku będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to również dzień odpustu. Msze Św. w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad ...
more

Dodano:  03.06.2019 r.  

Czerwiec 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Osób on line: 15
Jesteś 113278 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww