pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B   ::  05-08-2018r.

1. Dziś osiemnasta Niedziela Zwykła i pierwsza niedziela miesiąca. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; w środę - św. Dominika; w czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy; w piątek – święto św. Wawrzyńca; w sobotę – św. Klary.

2. Rozpoczęliśmy sierpień, który jako miesiąc trzeźwości narodowej przypomina mam by zachować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych. Nie ma wolności bez trzeźwości - problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu Polski dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie.

3. Witamy w naszym sanktuarium XXXV Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Warmińskiej. Msza św. z udziałem neoprezbiterów i pątników o godz. 10.00.

4. Zaproszenie Biskupa Płockiego na centralne uroczystości diecezjalne w Roku Jubileuszowym Św. Stanisława Kostki:

Umiłowani Diecezjanie!

W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku (por. Komunikat z dnia 1 stycznia br.), serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny – „Powołani do świętości”.
Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki.
W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie i z serca Wam błogosławię!
Wasz Biskup Piotr
Płock, dnia 1 sierpnia 2018 r.

5. Jutro z płockiej katedry wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Wspierajmy pątników naszą modlitwą. Dla tych, którzy nie mogą iść pieszo, istnieje tzw. „uczestnictwo duchowe”. Modlitewniki Pielgrzyma duchowego są dostępne w zakrystii.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty od mieszkańców Pragi. O zbiórkę na ten tydzień proszę mieszkańców Sielca.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego sanktuarium i dzieła salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodni.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Nowenna do Św. Jana Bosko w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Ostatnie dni stycznia to wyjątkowy czas dla naszej Rodziny Salezjańskiej, ponieważ przygotowujemy się do Uroczystości Św. Ks. Jana Bosko. On sam powiedział kiedyś: "Modlitwą uzyskujemy to, czego nie możemy dokonać naszymi ...
more

Dodano:  20.01.2019 r.  

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2019 Czerwińsk nad Wisłą
Zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Czerwińskie Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII-wiecznej bazyliki, ...
more

Dodano:  16.01.2019 r.  

Styczeń 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Osób on line: 10
Jesteś 100607 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww