pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B   ::  16-09-2018r.

1. Dziś dwudziesta czwarta Niedziela Zwykła. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Po Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy Katolickie Radio Diecezji Płockiej utrzymujące się tylko z własnych środków.
.
2. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek - uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; w czwartek – św. Andrzeja Kim Taegŏn, Paweła Chŏng Hasang i Towarzyszy, męczenników Kościoła koreańskiego; w piątek - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroczystą Mszę Św. z udziałem Episkopatu Polski:
Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że już niedługo, w dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, zważywszy na to, że Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.
Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych).
Pragnę również poinformować, że drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku, tj. 26 września br., rozpoczniemy z księżmi biskupami Eucharystią o godz. 7.30, celebrowaną w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie wówczas Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Solarczyk.
Mam nadzieję, drodzy Siostry i Bracia, na liczny udział naszych wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września br. i na wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z Tumskiego Wzgórza i pasterskie błogosławieństwo.
Płock, dnia 12 września 2018 r.

4. Bardzo dziękuję za piękną oprawę Mszy św. jubileuszowej z udziałem J.E. Ks. bp Piotra Libery transmitowanej przez TV Polonia w minioną niedzielę: chórowi parafialnemu na czele z panem organistą, służbie liturgicznej, parafianom, którzy włączyli się w przygotowania do tego wydarzenia. Dziękuję także katechetom i dzieciom z naszej parafii za wczorajszy wyjazd i pielgrzymkę do Rostkowa.

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 10.00 będziemy przeżywali Jubileusz 25 - lecia Sakramentu Kapłaństwa Ks. Edmunda Modzelewskiego SDB.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszam na rodzinny wyjazd rowerowy. Wyruszamy spod bazyliki do Smoszewa i z powrotem, poruszamy się polnymi drogami, zbiórka o godz. 14.00.

7. 6 Października odbędzie się wyjazd na Inicjatywę Stadion Młodych. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie by doświadczyć spotkania z młodym Kościołem. Wszystkich młodych ludzi, kandydatów do bierzmowania, także studentów zapraszamy na wyjazd. Zapisy u Księdza Patryka. Koszt 45 zł.

8. Dnia 30 września i 1 października będziemy modlili się szczególnie za dzieci i młodzież podczas nawiedzenia relikwii św. Stanisława Kostki w naszej parafii.

9. W tym tygodniu kończymy prace na wieży południowej bazyliki. Podobnie jak w roku ubiegłym konserwacja dotyczyła zewnętrznych murów i poszycia dachowego.

10. Są jeszcze dostępne ostatnie egzemplarze kalendarza rolników na 2019 rok w cenie 26 zł.

11. Bardzo dziękuje za ofiary przeznaczone na remont kościoła od ofiarodawców indywidualnych. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty i remont wieży południowej od mieszkańców Woli Majdany. O zbiórkę na ten tydzień proszę mieszkańców Zarębina.

12. Bardzo proszę o zachowanie się do zaleceń jakie kierujemy wobec par zawierających związki małżeńskie i uszanowanie terenu naszego sanktuarium i bazyliki jako miejsca świętego.

13. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego sanktuarium i dzieła salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

DZWONY WOLNOŚCI w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy… Te słowa z naszego hymnu narodowego brzmią jak „Memento” - Pamiętaj abyś żył naprawdę, abyś pozostał wolny, aby twoje serce było niepodległe. Tylko w ten sposób będziemy ...
more

Dodano:  15.11.2018 r.  

Niedziela dziękczynna w Narodowe Święto Niepodległości i 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsk nad Wisłą 11.11.2018 roku.
W niedzielę 11 listopada 2018 roku świętujemy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczyste Msze św. dziękczynne w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą o godz. 7.00; 8.30; 10.00; ...
more

Dodano:  09.11.2018 r.  

Listopad 2018
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Osób on line: 8
Jesteś 94434 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2018
© pphem
ww