pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B   ::  18-11-2018r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła.
Dzisiejszej niedzieli obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich, którego hasłem są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7).

2. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego; w środę – Ofiarowanie NMP; w Czwartek – św. Cecylii; sobotę – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy Męczeństwa.

3. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE I LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 r., serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, do udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku św. Stanisława Kostki, które odbędzie w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo Świętego z Rostkowa, za wszelkie łaski jakie spłynęły na nasz Kościół lokalny w tym świętym, jubileuszowym Roku. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wspólnego świętowania i z serca wszystkim błogosławię.

† Piotr Libera
Biskup Płocki


Płock, dnia 6 listopada 2018 r.


4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii,
pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, a szczególnie o p. Przemysławie Ziółkowskim - naszym organiście i Chórze Bazyliki.Czerwińskiej

5. Gdyby któraś rodzina nie jeszcze modlitewnik za Ojczyznę, to można takowy otrzymać w zakrystii po Mszy św. Pamiętajmy Drodzy, że za Polskę mamy modlić się by Naród nasz przez kolejne pokolenia pozostał wierny Bogu.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia - sobota. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Klasztornej i Kościuszki. O zbiórkę proszę teraz mieszkańców ul. Dunina i Grunwaldzkiej.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom Sanktuarium Maryjnego oraz Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Uroczystość Odpustowa Zesłania Ducha Świętego w Czerwińsku nad Wisłą
W niedzielę, 31 maja 2020 roku będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to również dzień odpustu. Msze Św. w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą o ...
more

Dodano:  30.05.2020 r.  

Dekret Biskupa płockiego Piotra Libery odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na terenie diecezji płockiej.
W związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co – de facto – daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym ...
more

Dodano:  29.05.2020 r.  

Czerwiec 2020
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Osób on line: 9
Jesteś 141212 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2020
© pphem
ww