pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B   ::  18-11-2018r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła.
Dzisiejszej niedzieli obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich, którego hasłem są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7).

2. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego; w środę – Ofiarowanie NMP; w Czwartek – św. Cecylii; sobotę – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy Męczeństwa.

3. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE I LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 r., serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, do udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku św. Stanisława Kostki, które odbędzie w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo Świętego z Rostkowa, za wszelkie łaski jakie spłynęły na nasz Kościół lokalny w tym świętym, jubileuszowym Roku. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wspólnego świętowania i z serca wszystkim błogosławię.

† Piotr Libera
Biskup Płocki


Płock, dnia 6 listopada 2018 r.


4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii,
pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, a szczególnie o p. Przemysławie Ziółkowskim - naszym organiście i Chórze Bazyliki.Czerwińskiej

5. Gdyby któraś rodzina nie jeszcze modlitewnik za Ojczyznę, to można takowy otrzymać w zakrystii po Mszy św. Pamiętajmy Drodzy, że za Polskę mamy modlić się by Naród nasz przez kolejne pokolenia pozostał wierny Bogu.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia - sobota. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Spotkanie formacyjne Salezjanów Współpracowników po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Klasztornej i Kościuszki. O zbiórkę proszę teraz mieszkańców ul. Dunina i Grunwaldzkiej.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom Sanktuarium Maryjnego oraz Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Nowenna do Św. Jana Bosko w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Ostatnie dni stycznia to wyjątkowy czas dla naszej Rodziny Salezjańskiej, ponieważ przygotowujemy się do Uroczystości Św. Ks. Jana Bosko. On sam powiedział kiedyś: "Modlitwą uzyskujemy to, czego nie możemy dokonać naszymi ...
more

Dodano:  20.01.2019 r.  

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2019 Czerwińsk nad Wisłą
Zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Czerwińskie Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII-wiecznej bazyliki, ...
more

Dodano:  16.01.2019 r.  

Styczeń 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Osób on line: 9
Jesteś 100605 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww