pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA ROK B   ::  25-11-2018r.

1. Dziś trzydziesta czwarta niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego.
W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: w piątek – święto św. Andrzeja Apostoła; I sobota miesiąca – Wieczernik Modlitwy od godz. 10.30 w naszej bazylice.
W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

2. Dziś w sposób uroczysty kończymy jubileuszowy rok św. Stanisława Kostki.
Diecezjalne uroczystości pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery, z udziałem biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego odbędą się dziś w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie. W programie o godz. 15.00 uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem , a o godz. 16.00 „Koncert dla Niepodległej” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W naszej wspólnocie parafialnej po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława Kostki.

3. Dziś jak w każdą ostatnią niedziele miesiąca zbiórka do puszek na potrzeby młodzieży z naszego oratorium.
Po Mszy św. spotkanie zelatorek Kół Żywego Różańca w zakrystii. Wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla wspólnoty Salezjanów Współpracowników.

4. Bardzo dziękuję panom Bogdanowi Gołaszewskiemu i Dariuszowi Wiśniewskiemu za wyczyszczenie i zakitowanie sześciu okien ponad gzymsem w naszej bazylice. Serdeczne Bóg zapłać za tę niełatwa pracę.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać długoterminowe produkty żywnościowe, które przekażemy potrzebującym w ramach Parafialnej Caritas.

6. W następną niedzielę na każdej Mszy św. będziemy święcić opłatki, którymi podzielimy się przy stole wigilijnym. Po zakończonej Eucharystii będą do nabyć wraz ze świecami Caritas w kaplicy fresków. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

7. Rekolekcje adwentowe od trzeciej niedzieli Adwentu poprowadzi w tym roku ks. Jacek Wilczyński współbrat z naszej wspólnoty. Zapraszamy jednak by wejść w czas przygotowania na przyjście Chrystusa z sercami oczyszczonymi przez sakrament pokuty i pojednania

8. Bardzo proszę o kontakt z osobami, które zamawiały intencje na 10,11 i 12 grudnia tego roku. W związku z planowanymi nagraniami do koncertu kolęd w naszej bazylice kościół będzie w te dni dostępny tylko w określonych godzinach.

9. Bardzo dziękuję za ofiarę na kwiaty od mieszkańców ul. Dunina i Grunwaldzkiej. Kończymy tym samym tegoroczną zbiórkę na kwiaty. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w ten sposób zadbali o piękno naszej świątyni.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom Sanktuarium Maryjnego oraz Dzieła Salezjańskiego życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Nowenna do Św. Jana Bosko w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą
Ostatnie dni stycznia to wyjątkowy czas dla naszej Rodziny Salezjańskiej, ponieważ przygotowujemy się do Uroczystości Św. Ks. Jana Bosko. On sam powiedział kiedyś: "Modlitwą uzyskujemy to, czego nie możemy dokonać naszymi ...
more

Dodano:  20.01.2019 r.  

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2019 Czerwińsk nad Wisłą
Zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. Czerwińskie Misterium przez dziesięciolecia cieszyło się szerokim zainteresowaniem wiernych, którzy w Wielkim Poście przybywali do XII-wiecznej bazyliki, ...
more

Dodano:  16.01.2019 r.  

Styczeń 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Osób on line: 10
Jesteś 100605 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww