pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK C   ::  19-05-2019r.

1. Dziś Piąta Niedziela Wielkanocna.

2. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Drodzy Siostry i Bracia,
W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Jasna Góra, 2 maja 2019 roku


3.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w piątek 24 maja– uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych. Na Mszy św o godz. 18.15 ponad 40 kandydatów otrzyma sakrament Bierzmowania. Otoczmy tych młodych ludzi, którzy otrzymają sakrament odpowiedzialności za Kościół, nasza modlitwą.

4. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek 23 maja od godz. 17.00.

5. Od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków otrzymaliśmy dotację na kolejny etap remontu frontonu bazyliki i dzwonnicy, ołtarza głównego i wirydarza. Prace remontowe rozpoczną się w czerwcu.

6. W tym tygodniu proszę o zbiórkę na kwiaty mieszkańców Bolina.

7. W sobotę 25 maja o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich wierzących obrządku wschodniego na Mszę św. sprawowaną w rycie greko-katolickim. Msze św. w tym obrządku będą odprawiane przez cały sezon w soboty o godz. 19.00. Proszę gospodarzy o umożliwienie naszym gościom z Ukrainy obecność na tej dedykowanej dla nich Eucharystii.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego maryjnego czerwińskiego sanktuarium i salezjańskiego dzieła życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Rekolekcje adwentowe 15 - 17 grudnia 2019 roku w Czerwińsku nad Wisłą
Rekolekcje adwentowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą odbędą się w dniach od 15 do 17 grudnia 2019 roku (niedziela, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Majchrzak ...
more

Dodano:  09.12.2019 r.  

Godzina Łaski w Sanktuarium Maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą - 08.12.2019
Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka wylewając na świat fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, ...
more

Dodano:  07.12.2019 r.  

Grudzień 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Osób on line: 11
Jesteś 125794 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww