pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK C   ::  26-05-2019r.

1. Dziś Szósta Niedziela Wielkanocna.
Dziś tradycyjnie zbiórka do puszek na nasze Oratorium, a także na akcję Caritas „Pola nadziei”.
„Pola Nadziei” to międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów, realizowana również wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach: pięciu hospicjach domowych (w: Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie) i dwóch hospicjach stacjonarne (w: Płocku i Pułtusku),
w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby. Opieką obejmowani są także chorzy nienowotworowi w terminalnym okresie choroby, z objawami bólu lub innymi dolegliwościami. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach.


2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w środę – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – św. Justyna, męczennika. To także pierwsza sobota miesiąca - tradycyjnie zapraszamy na wieczernik modlitwy od godz. 10.30.

3.W minioną sobotę w bazylice Serca Jezusowego w Warszawie dwóch diakonów z naszej inspektorii przyjęło sakrament święceń kapłańskich. Otoczmy neoprezbiterów, Łukasza i Michała, naszą gorącą modlitwą, prośmy także o nowe powołania zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.


4. Nasze Oratorium organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży od 3 klasy szkoły podstawowej w terminie od 1-8 lipca na Mazurach w Ełku. Koszt kolonii to 800 zł, liczba miejsc ograniczona. Karty od wtorku dostępne w szkole u Ks. Patryka. Otrzymaną kartę wypełniamy starannie aby wychowawcy mieli rzetelna informację tak by uniknąć uzupełnień.

5. Nasi ministranci zajęli 1 miejsce na „Dominikaliach” - spotkaniu ministrantów naszej inspektorii w Ostródzie w rozgrywkach piłki nożnej. Drużynie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów i osiągnięć.

6. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty od mieszkańców Bolina. Bóg zapłać. Na ten tydzień proszę o zbiórkę mieszkańców Starego Boguszyna.

7. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Msze św. w obrządku wschodnim, które odprawiane przez cały sezon w soboty o godz. 19.00. Proszę gospodarzy o umożliwienie naszym gościom z Ukrainy obecności na tej dedykowanej dla nich Eucharystii.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego maryjnego czerwińskiego sanktuarium i salezjańskiego dzieła życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Salezjański festiwal młodzieży Campo Bosco 2019 – Most ku przyszłości w Czerwińsku nad Wisłą
Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi w Czerwińsku nad Wisłą, których podstawą jest modlitwa, wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty i zabawa. W tym roku odbędzie się w dniach 22–25 sierpnia 2019 roku. ...
more

Dodano:  15.08.2019 r.  

Zaproszenie " Czerwiński Różaniec Wiślany "
W niedzielę 18 sierpnia 2019 r. zapraszamy Parafian, Gości a szczególnie Wodniaków, na „Czerwiński Różaniec Wiślany”. Nabożeństwo różańcowe na wodzie rozpoczniemy o godz. 15.00 od Wychódźca a następnie ...
more

Dodano:  14.08.2019 r.  

Sierpień 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Osób on line: 14
Jesteś 118490 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww