pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - ROK C   ::  09-06-2019r.

1. Dziś Ósma Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki, która kończy czas okresu wielkanocnego. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Witamy serdecznie wszystkich pielgrzymów i gości przybyłych do naszego sanktuarium maryjnego. Bardzo dziękuję ss. Benedyktynkom z klasztoru sierpeckiego za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem życia z Bogiem.

2. W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła; we wtorek - św. Barnaby; w środę – wspomnienie pięciu młodych wychowanków Salezjańskiego Oratorium świętego Jana Bosko w Poznaniu, są to błogosławieni: Czesław Jóźwiak, Edward Kaźmierski, Edward Klinik, Franciszek Kęsy, Jarogniew Wojciechowski; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. Zaproszenie Biskupa Płockiego na diecezjalne uroczystości 20-lecia beatyfikacji płockich biskupów męczenników: w niedzielę 16 czerwca 2019 r. do świątyni na ciechanowskim Krubinie
„Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy” (Ps 78)
Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!
13 czerwca 1999 r. podczas Mszy św. odprawianej w Warszawie św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108. męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Na ich czele byli dwaj płoccy pasterze – abp Antoni Julian Nowowiejski, Biskup Płocki, i jego biskup pomocniczy Leon Wetmański. W tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji. Dlatego w niedzielę 16 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, do udziału w diecezjalnych uroczystościach 20-lecia beatyfikacji naszych płockich pasterzy. Odbędą się one w Ciechanowie na terenie jedynej parafii w diecezji płockiej, której patronują Błogosławieni Biskupi Męczennicy. Zgromadźmy się o godz. 14.00 na placu przed świątynią na ciechanowskim Krubinie, by wziąć udział w programie ewangelizacyjnym poświęconym w dużej mierze współczesnym prześladowaniom chrześcijan. O godz. 15.00 zapraszam do uczestnictwa we Msza św. koncelebrowanej, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo naszych Błogosławionym Biskupów Męczenników, za wszelkie łaski jakie spływają na nasz Kościół lokalny. Będziemy także prosić Serce Jezusa o pokój na świecie, by nasi bracia i siostry w wierze, zwłaszcza żyjący w krajach muzułmańskich mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga Trójedynego.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wyśpiewania wspólnego „Te Deum laudamus” i z serca wszystkim błogosławię. Płock, dnia 2 maja 2019 r.


4. W niedzielę 16 czerwca na Sumie uroczystość jubileuszu 50-lecia kapłaństwa będą obchodzić nasi ziomkowie ks. Józef Ziółkiewicz SDB i ks. Antonii Gwiazda SDB. W imieniu dostojnych jubilatów zapraszam wszystkich parafian do wspólnego świętowania tej pięknej rocznicy.

5. 23 czerwca zapraszamy na rodzinny wyjazd rowerowy. 27-29 czerwca na rajd rowerowy dla młodzieży. Noclegi w Łomiankach i Zakroczymiu. Koszt to 100 zł od osoby. Zapisy u mnie i ks. Patryka.
6. Nasze Oratorium organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży od 3 klasy szkoły podstawowej w terminie od 1-8 lipca na Mazurach w Ełku. Koszt kolonii to 800 zł, liczba miejsc ograniczona.

7. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy tradycyjnie: o godz. 17.30 różaniec następnie Eucharystia i procesja.

8. Proszę o pomoc w zbieraniu kwiatów do procesji Bożego Ciała. Zapraszam orszak procesyjny i dziewczęta do sypania kwiatów i wszystkich parafian do zaangażowanego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała.

9. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty od mieszkańców Nowego Boguszyna. Bóg zapłać. Na ten tydzień proszę o zbiórkę mieszkańców Chmielewa.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego maryjnego sanktuarium i dzieła salezjańskiego życzymy dobrej uroczystości odpustowej i błogosławionego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Rekolekcje adwentowe 15 - 17 grudnia 2019 roku w Czerwińsku nad Wisłą
Rekolekcje adwentowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą odbędą się w dniach od 15 do 17 grudnia 2019 roku (niedziela, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Majchrzak ...
more

Dodano:  09.12.2019 r.  

Godzina Łaski w Sanktuarium Maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą - 08.12.2019
Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka wylewając na świat fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, ...
more

Dodano:  07.12.2019 r.  

Grudzień 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Osób on line: 11
Jesteś 125793 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww