pl enua filmfilm film film
banner

Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C   ::  28-07-2019r.

1.Dziś Siedemnasta Niedziela Zwykła.
W Liturgii tego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek – św. Marty, w środę - św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów; w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguori, założyciela zgromadzenia redemptorystów; w piątek wspomnienie bł. Ks. Augusta Czartoryskiego.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek od godz. 17.20 możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W naszej parafii gościny grupę 180 animatorów z naszej inspektorii warszawskiej salezjanów, którzy przybyli na doroczne spotkanie formacyjne. Pozostaną u nas do 5 sierpnia.

3. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ SMARDZEWSKIEJ

Czcigodni Księża, Umiłowani Diecezjanie,

W polskiej pobożności ludowej miesiąc sierpień kieruje nasze myśli w stronę Matki Bożej. Zwłaszcza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina nam, że Maryja jest nie tylko naszą Matką, ale także Królową nieba i ziemi jest szczególnie obchodzona w naszej Ojczyźnie. W tym roku wyjątkową okazją do oddania hołdu Bogurodzicy we wspólnocie Kościoła Płockiego będzie uroczysta Koronacja Obrazu Matki Bożej w Smardzewie koło Płońska.
Właśnie w Smardzewie – wówczas małej wsi należącej do parafii Sarbiewo – ponad 300 lat temu zbudowano drewnianą kaplicę, w której został umieszczony cudowny wizerunek Matki Bożej Smardzewskiej (kopia wizerunku Matki Bożej Bocheńskiej). Od tamtego czasu smardzewianie i wierni z okolicznych miejscowości oddawali cześć Maryi w Jej cudownym obrazie. Świadczą o tym liczne wota. Jednym z najcenniejszych jest wotum ofiarowane w pierwszą niedzielę września 1711 r. przez Księdza Biskupa Ludwika Załuskiego, Ordynariusza Diecezji Płockiej, który przybył wówczas do Smardzewa, aby konsekrować kościół. Podczas tej uroczystości oddał w opiekę Matki Bożej Smardzewskiej i Jej Syna Diecezję Płocką, całe Mazowsze i Rzeczpospolitą. Od tamtego czasu do Smardzewskiej Pani pielgrzymowały rzesze pątników.
Ten wyjątkowy kult Pani Smardzewskiej przetrwał do czasów współczesnych. Dlatego 15 sierpnia 2011 r. zdecydowałem ustanowić kościół w Smardzewie Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po ośmiu latach od tego wydarzenia, na prośbę Księdza Proboszcza Henryka Dymka i zasięgnięciu opinii kompetentnych gremiów, podjąłem decyzję o koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Odbędzie się ona 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Serdecznie zapraszam na tę Uroczystość wszystkich diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie członków Kół Żywego Różańca. Niech ta Koronacja będzie okazją do naśladowania pokornej Służebnicy Pańskiej w naszym życiu codziennym. Niech stanie się również okazją do zawierzenia Maryi, Matce i Królowej, losów naszej Ojczyzny i Diecezji oraz wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy w różnych częściach świata cierpią prześladowanie dla Imienia Jezus.
Pozdrawiam Was serdecznie z Eremu Kamedułów pod Krakowem i polecam Bogu przez przyczynę Matki Bożej Smardzewskiej.
Kraków, dnia 16 lipca 2019 r.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
† Piotr Libera
Biskup Płocki

4. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na przyjęcie pątników zdążających na Jasną Górę w XXXVI Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce. Pielgrzymi będą na Mszy św. i następnie zjedzą u nas obiad.

5. Bardzo dziękuję za udział w „II pielgrzymce rzecznej Wodniaków Bractwa Św. Barbary ze Wzgórza Czerwińskiego na Wzgórze Tumskie”. Popłynęło nas ponad 60 uczestników na 19 łodziach.

6. Dziś wybory do Izb Rolniczych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych ważnych dla żyjących z upraw i hodowli rolników.

7. W najbliższą sobotę 3 sierpnia o godz. 11.00 w naszej bazylice będziemy przeżywać uroczystość ślubów wieczystych trzech naszych współbraci: kl.. Adrian Arkita SDB, kl. Łukasz Dumiński SDB i kl. Damian Mackiewicz SDB , którzy na zawsze zostaną włączeni do wielkiej Rodziny Salezjańskiej i oddadzą swe życie Bogu. Zapraszam, by towarzyszyć Im szczególnie tego dnia swą modlitwą.

8. Marcin Łątka z naszej parafii i Marcin Kątniak z parafii w Wyszogrodzie wyruszają na pielgrzymkę rowerową do Rzymu do papieża Franciszka, aby w ten sposób pomóc ciężko chorym dzieciom. Zapraszam do wparcia duchowego tej pięknej inicjatywy.

9. Ustawiono rusztowanie na wejściu do bazyliki by rozpocząć remont szczytu kruchty kościoła. Wejście boczne i główne pozostają czynne.

10. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty od mieszkańców Parlina. Bóg zapłać. Na ten tydzień proszę o zbiórkę mieszkańców Pragi.

11. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszego maryjnego sanktuarium i salezjańskiego dzieła życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

zobacz

Czytania na dziś


Nowości

Rekolekcje adwentowe 15 - 17 grudnia 2019 roku w Czerwińsku nad Wisłą
Rekolekcje adwentowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą odbędą się w dniach od 15 do 17 grudnia 2019 roku (niedziela, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech Majchrzak ...
more

Dodano:  09.12.2019 r.  

Godzina Łaski w Sanktuarium Maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą - 08.12.2019
Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka wylewając na świat fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, ...
more

Dodano:  07.12.2019 r.  

Grudzień 2019
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Osób on line: 11
Jesteś 125794 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2019
© pphem
ww