pl enua filmfilm film film
banner

Cuda za wstawiennictwem Matki Bożej

Różaniec Matki

foto

W Warszawie pewna rodzina przechowuje u siebie z wielką pieczołowitością stary różaniec, w kilku miejscach powiązany sznureczkiem. Jego historię opowiedział ojciec rodziny:
Jest to różaniec mojej zmarłej mamy, który w moim życiu odegrał wielką i przełomową rolę. Pochodzę z okolic Czerwińska nad Wisłą , gdzie znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej Pocieszenia. Mogę śmiało powiedzieć, że do matury byłem dobrym wierzącym człowiekiem. Udało mi się zdać na Politechnikę Warszawską. Dostałem się w wir młodzieży akademickiej, w środowisko nie religijne, zajmowałem różne stanowiska w organizacjach młodzieżowych. Niestety straciłem wiarę. Mojej pobożnej mamie nie przyznawałem się do tego. Tata już nie żył. Do domu jeździłem w każdą sobotę, a w niedzielę wieczorem wracałem do Warszawy. Skoro mama zauważyła ,że wieczorem nie klękam do pacierza, oraz że w niedzielę uchylam się do pójścia do Kościoła, bardzo się zmartwiła i boleśnie to przeżywała. Może to właśnie przyczyniło się do jej poważnej choroby.
Skończyłem Politechnikę Warszawską, dostałem dobrą pracę, kontaktu z organizacjami jednak nie przerwałem. Prowadziłem życie „wesołe”, ale z dala od Boga. Do domu jeździłem coraz rzadziej, miałem wiele pracy, ale właściwie drażniły mnie ciągłe wymówki mamy i jej różaniec. Po kolacji mama siadywała zwykle w wygodnym fotelu i szeptem odmawiała różaniec.
Pewnej soboty, gdy nie było nikogo w domu i sam z mamą zostałem w pokoju, nerwowo nie mogłem już wytrzymać jej modlitwy. Podszedłem do niej, wyrwałem jej z ręki różaniec i z całą złością rzuciłem go na podłogę wołając:
Dość tego bezmyślnego klepania! Znieść tego dłużej nie mogę. Zdenerwowany szybkimi krokami chodziłem po pokoju…
Mama jakby na długo zaniemówiła, do tego stopnia, że nawet bałem się o nią… Wreście głośno łkając powiedziała:
„ Synu drogi, jeśli ten mój ukochany różaniec tak ci bardzo przeszkadza, dobrze, nie będę go już więcej odmawiała. Wiedz, że matka ma obowiązek modlić się za dzieci.., jakiekolwiek one by nie były. Za ciebie najwięcej się modliłam, boś ty najwięcej potrzebował mej modlitwy: gdy tyle razy chorowałeś, gdy zdawałeś do różnych szkół, gdy studiowałeś na Politechnice… dzisiaj i zawsze. Nie wypuszczałam nigdy różańca z ręki. Tobie wszystko szło dobrze, bo się modliłam za ciebie szczególnie do Matki Bożej Czerwińskiej – na różańcu świętym, który ty dziś tak sponiewierałeś. Synu, spełnię twe życzenie, nie wezmę do ręki różańca, ale w zamian daj mi coś innego, co by w mej starości wlewało do serca spokój i ukojenie…”
Nastąpiło długie milczenie…
Chodziłem po pokoju niepokojony wyrzutami sumienia, że bardzo mojej mamie tak dobrej i kochanej dokuczyłem…
Mama wciąż płakała… Stanąłem przed mamą podniosłem z podłogi różaniec oddałem go jej ze słowami: „ Mamusiu, wybacz mi, odmawiaj swój różaniec dalej, za mnie też…
Nie znajduję nic takiego, co by mogło ci zastąpić różaniec…
Mama płakała jeszcze chwilę, ale już z radości, że jej tak sponiewierany różaniec odmienił me serce i wrócił mi Boga…
W nocy mało spałem, zrobiłem rachunek sumienia z ostatnich lat życia i postanowiłem odmienić swe życie. Na drugi dzień w niedzielę, kiedy rodzina szykowała się na Msze Św. do Czerwińska, mama nieśmiało zapytała mnie, czy i ja też pójdę do Kościoła?
Odpowiedziałem, że chętnie. W czasie Mszy św. przystąpiłem do sakramentu pokuty i przyjąłem Komunię Św.
Czułem się bardzo szczęśliwy. Ta zmiana w moje życie wprowadziła prawdziwy pokój i pogodę ducha…
Dawno tak miłego nastroju nie było w naszym domu i dawno nie widziałem mojej ukochanej mamy takiej szczęśliwej.
Po śmierci mamy różaniec zatrzymałem jako największą pamiątkę życia mojej mamy.”

Czytania na dziś


Nowości

Zaproszenie na " Czerwiński Różaniec Wiślany "
W niedzielę 05 lipca 2020 r. zapraszamy Parafian, Gości a szczególnie wodniaków, na „Czerwiński Różaniec Wiślany”. Nabożeństwo różańcowe na wodzie rozpoczniemy o godz. 15.00 od Wychódźca a następnie Secymin, ...
more

Dodano:  25.06.2020 r.  

Pielgrzymka Bractwa Wodniaków św. Barbary ze Wzgórza Czerwińskiego na Wzgórze Tumskie 11.07.2020 r.
Serdecznie zapraszamy na III Pielgrzymkę Wodniaków Bractwa Św. Barbary ze Wzgórza Czerwińskiego na Wzgórze Tumskie 11 lipca 2020 roku o godz. 6.00. z bulwaru wiślanego w Czerwińsku nad Wisłą. „Barbaro Święta, o wodniakach ...
more

Dodano:  20.06.2020 r.  

Lipiec 2020
Pon Wto Śro Cz Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Osób on line: 9
Jesteś 143516 naszym gościem.

© Copyright Salezjanie Czerwińsk 2013-2020
© pphem
ww